Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku

 • Kalendarium

  Piątek, 2021-03-05

  Imieniny: Aurory, Fryderyka

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 434973
  • Do końca roku: 301 dni
  • Do wakacji: 112 dni

Samorząd Uczniowski

14 luty czyli dzień św. Walentego w naszej szkole upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Samorząd uczniowski przygotował dla każdego ucznia czerwone serce oraz małą słodką niespodziankę - lizak w kształcie serca.


Prace poszczególnych klas związane z konkursem Samorządu Uczniowskiego "Jesień - owoce"


„Opatrunek na ratunek” - to akcja organizowana przez Fundację „Redemptoris Missio”, a do której nasza szkoła postanowiła dołączyć. Poznańska fundacja po raz kolejny zawróciła się z apelem o pomoc w celu zdobycia wszelkiego rodzaju opatrunków, bandaży, plastrów, strzykawek czy rękawiczek jednorazowych. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane do szpitali, punktów lekarskich czy przychodni w Czadzie, Zambii, Togo, Kamerunu a także do Republiki Centralnej Afryki i na Papuę Nową Gwineę.

Wśród środków zebranych w naszej szkole było : 102 bandaże, 50 opatrunków gazowych i jałowych, 13 opakowań plastrów z opatrunkami lub bez, 90 strzykawek, 60 igieł jednorazowych, 10 chusteczek dezynfekujących oraz 140 rękawiczek jednorazowych.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy brali udział w tej akcji za otwarcie serc dla potrzebujących w Afryce. Podziękowania również dla pani Dyrektor za możliwość przeprowadzenia akcji w naszej szkole.

Koordynator zbiórki Agata Parzygnat

 

Skład Samorządu Uczniowskiego:

 • przewodniczący: Kacper Jaros, kl. VIII
 • z-ca przewodniczącego: Martyna Fudala, kl. VII

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest p. Agata Parzygnat.