Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku

 • Kalendarium

  Niedziela, 2021-04-18

  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 442787
  • Do końca roku: 257 dni
  • Do wakacji: 68 dni

Programy


Program profilaktyki zintegrowanej "Archipelag skarbów"

W dniach 11 i 12 grudnia uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą uczestniczyli w programie profilaktycznym „Archipelag skarbów”, który realizowany był w Szkole Podstawowej w Klikuszowej.

Program ten uczy zdrowego i mądrego stylu życia, świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Zachęcał również do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Przez dwa dni uczniowie zamienili się w poszukiwaczy skarbu jakim jest prawdziwa, trwała miłość, szczęście i realizacja własnych marzeń. Młodzieży przekazywana była wiedza o miłości, budowaniu relacji opartych na szacunku i zaufaniu. Prowadzący zajęcia dawali konkretne wskazówki, jak radzić sobie z uczuciem zakochania, złości czy gniewu. Warsztaty prowadzone były w dynamiczny sposób poprzez różnorodne ćwiczenia, prezentacje multimedialne, quizy, krótkie filmiki, zdjęcia i muzykę. Młodzież była zachęcana, aby odpowiadać na pytania czy głosować. Chętni uczniowie z dnia na dzień przygotowali wiersze, plakaty, piosenki lub prezentacje komputerowe.

W ramach tego programu odbyło się również spotkanie informacyjne – szkoleniowe z nauczycielami, a następnie z rodzicami.