Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku

 • Kalendarium

  Niedziela, 2021-04-18

  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 442816
  • Do końca roku: 257 dni
  • Do wakacji: 68 dni

Programy

 

"Umiem pływać"

W związku z przyznanym dofinansowaniem na realizację programu “Umiem pływać” w 2018 r. dostępny jest Regulamin udziału w programie oraz formularze zgłoszeniowe (także w kancelarii szkoły). Zainteresowane osoby (rodzice uczniów kl. I-III) proszeni są o wypełnienie dokumentów i dostarczenie je do szkoły w terminie do 01.03.2018 r. Następnie komisja powołana przez Dyrektora SP w Rogoźniku wyłoni 10 uczestników programu. Realizacja programu "Umiem pływać" rozpocznie się 09.03.2018 r. i potrwa do 25.05.2018 r. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek w godz. 1300 - 1400.

 

 

Mistrzowie kodowania

Uczniowie kl. I i III biorą udział w programie „Mistrzowie kodowania”. W module ScratchJr dzieci poznają podstawy programowania w stworzonym specjalnie dla najmłodszych języku wizualnym. Samodzielnie programują proste historyjki oraz piszą program sterujący zbudowanym przez siebie z klocków lego robotem.

Program obejmuje także ćwiczenia na macie Mistrzów Kodowania. Dzięki niej dzieci rozwijają aktywność umysłową, fizyczną, nabywają nowych umiejętności lub doskonalą i utrwalają już nabyte.

 

 

"Jeżdżę z głową"

Województwo Małopolskie realizuje projekt nauki jazdy na nartach/snowboardzie, umożliwiający wszechstronny rozwój dzieci z małopolskich szkół podstawowych, w ramach zajęć pozalekcyjnych. Projekt ma za zadanie przede wszystkim promować bezpieczeństwo na stokach i trasach narciarskich oraz jazdę w kasku.

W ramach projektu bierze udział pięcioro uczniów z klasy III i IV. Wyjazd w piątki do stacji narciarskiej Zadział o godz. 1215 powrót ok. godz. 1700.

Harmonogram wyjazdów: 19 I, 26 I, 2 II, 9 II, 2 III.

 

 

"Owoce w szkole"

 

W naszej szkole realizowany jest "Europejski program dopłat do spożycia mleka w szkołach". Szczególy na plakacie obok.

 

 

 

"Mleko w szkole"

 

W naszej szkole realizowany jest "Europejski program dopłat do spożycia mleka w szkołach". Szczególy na plakacie obok

 

 

 

 


Program fluoryzacji zębów u dzieci szkół podstawowych

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w programie flouryzacji zębów. Sześć razy w roku szkolnym uczniowie z klas II - VII pod opieką p. pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia w Ludźmierzu będą czyścić zęby w celu zapobiegania próchnicy i remineralizacji szkliwa. Zabieg ten ma na celu wzmocnić szkliwo zębów, dzięki czemu zęby będą odporniejsze na działanie kwasów i bakterii powodujących próchnicę.