Samorząd Uczniowski

Prace poszczególnych klas związane z konkursem Samorządu Uczniowskiego "Jesień - owoce"

„Opatrunek na ratunek” - to akcja organizowana przez Fundację „Redemptoris Missio”, a do której nasza szkoła postanowiła dołączyć. Poznańska fundacja po raz kolejny zawróciła się z apelem o pomoc w celu zdobycia wszelkiego rodzaju opatrunków, bandaży, plastrów, strzykawek czy rękawiczek jednorazowych. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane do szpitali, punktów lekarskich czy przychodni w Czadzie, Zambii, Togo, Kamerunu a także do Republiki Centralnej Afryki i na Papuę Nową Gwineę.

Wśród środków zebranych w naszej szkole było : 102 bandaże, 50 opatrunków gazowych i jałowych, 13 opakowań plastrów z opatrunkami lub bez, 90 strzykawek, 60 igieł jednorazowych, 10 chusteczek dezynfekujących oraz 140 rękawiczek jednorazowych.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy brali udział w tej akcji za otwarcie serc dla potrzebujących w Afryce. Podziękowania również dla pani Dyrektor za możliwość przeprowadzenia akcji w naszej szkole.

Koordynator zbiórki Agata Parzygnat

Skład Samorządu Uczniowskiego:

• przewodniczący: Kacper Jaros, kl. VIII
  • z-ca przewodniczącego: Martyna Fudala, kl. VII

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest p. Agata Parzygnat.