Szkolne Koło Wolontariatu

Informujemy, że w ramach akcji „SOS dla Afryki” pomoc dzieciom w Afryce w wyposażeniu szkoły w Dongue Yoyo w Republice Środkowej uzbierano 153 złote i 67 groszy.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

W dniach od 10.01.2018 r. do 12.01.2018 r. SKW brało czynny udział w zbiórce pieniędzy z okazji 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy za ofiarność.

26. finał WOŚP

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Fundacją im. Adama Worwy w Nowym Targu przeprowadziło zbiórkę na rzecz podopiecznego Fundacji 13-letniego Patryka. Uczniowie i nauczyciele szkoły ufundowali paczkę mikołajkową, w której znalazły się książki wybrane przez Patryka.

Paczka mikołajowa dla Patryka

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski rozpoczął zbiórkę pieniędzy na wyposażenie szkoły w parafii Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej.

Budowa szkoły trwa nadal. Potrzebne są ławki z siedziskami, biurka i krzesła dla nauczycieli oraz przybory szkolne. Akcję „Pomóż” prowadzą ojcowie Kapucyni i misje.

Wszystkich uczniów prosimy o przynoszenie drobnych kwot. Zbiórka odbywa się każdego dnia na długiej przerwie.

Dziękujemy!

Fotogaleria

11 października - wspólne zasadzenie cebulek żonkili w ramach Akcji "Pola Nadziei".

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu poprzez swoje działania wolontariackie po raz kolejny, we współpracy z Fundacją Adama Worwy aktywnie zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne fundacji.

W okresie od 12 września do 10 października uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu sukcesywnie w czasie trwania długiej przerwy przeprowadzali zbiórkę wolnych datków do puszki.

11 października uczniowie posadzili cebulki żonkili na naszym szkolnym skalniaku. Tegoroczna zbiórka, w wysokości 298,87 zł została w obecności komisji przekazana dnia 25.10.2017 r. na cele fundacji.

W tym roku szkolnym planujemy włączyć się w działalność wolontariacką biorąc udział w konkursie muzycznym – "Nadzieja w kolorze żółtym" i w przygotowaniu prezentu mikołajkowego dla podopiecznego fundacji.