Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku

 • Kalendarium

  Niedziela, 2021-04-18

  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 442740
  • Do końca roku: 257 dni
  • Do wakacji: 68 dni

Harcerstwo

  

DRUŻYNA HARCERSKO-ZUCHOWA

 

 Drużyna Wielopoziomowa im.ks.prof. Józefa Tischnera liczy 25 osób; 17 harcerzy i 8 zuchów. Działają trzy zastępy, które mają różne nazwy. Najstarszą grupą jest „Bozka szustka” (nazwa oryginalna) pod dowództwem Natalii Ciszek. Ich nazwa wzięła się stąd, że w jej szeregi wchodzi sześciu harcerzy starszych.  Najmniejszym zastępem jest zastęp „Rozkminy”. Ich grupa liczy cztery osoby. Najliczniejszym zastępem jest „Ciąg dalszy nastąpi…”.Harcerze i zuchy miło i pożytecznie spędzają czas na wspólnej zabawie, nauce.              W maju sześcioro szczęśliwców wybrało się do Włoch na 70 lecie bitwy pod Monte Cassino. Wyjazd trwał 12 dni. Harcerze wrócili z wieloma wrażeniami. Podzielili się swoimi opowieściami z uczniami i rodzicami. Pokazali wspaniałe zdjęcia.

 Z okazji Dnia Matki, Ojca i Dziecka gościliśmy w naszej szkole druha, który udzielił uczniom lekcji z pierwszej pomocy przedlekarskiej.

 Ostatnią akcją drużyny było sprzedawanie ciast, kawy i herbaty na imprezie zorganizowanej z okazji otwarcia boiska sportowego. W najbliższym czasie planują pomoc dla ciężko chorego Jakuba Górza. Harcerze zrobią dla czternastoletniego chłopaka prezenty, aby nie czuł się samotny.

Artykuły