Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku

 • Kalendarium

  Niedziela, 2021-04-18

  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 442831
  • Do końca roku: 257 dni
  • Do wakacji: 68 dni

Harcerstwo

 

"Betlejemskie Światło Pokoju"
 
Corocznie od 1986 r. skauci i harcerze przeprowadzają akcję przekazywania ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia w Betlejem. Jest on symbolem ciepła, miłości, dobra, pokoju i nadziei. Skauci austriaccy przywożą ogień z Betlejem do Wiednia, skąd przekazywany jest do sąsiednich krajów i rozprowadzane po całej Europie. "Betlejemskie Światło Pokoju", które trafiło do Polski otrzymaliśmy od skautów słowackich. Miało to miejsce 16 grudnia br. w miejscowości Svit na Słowacji. Światło odebrała Naczelnik ZHP wraz z osobami reprezentującymi Podhalański Hufiec. Przywieziono je do siedziby Hufca na Głodówkę. Stamtąd "Betlejemskie Światło Pokoju" odbierane jest przez drużyny harcerskie i rozprowadzane po kraju i przekazywane za granicę: na Ukrainę, Łotwę, Litwę do Rosji. 17 grudnia 2012 r. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska z Rogoźnika im. ks. prof. J. Tischnera przekazała je do Urzędu Gminy w Nowym Targu, a 19 grudnia br. do Bazyliki Mniejszej w Ludźmierzu. Po uroczystej mszy nasi harcerze w uroczystym orszaku przenieśli światło na ołtarz polowy w Ogrodzie Różańcowym. Tam wszyscy zgromadzeni wspólnie ubrali szopkę.
Czeka nas jeszcze przekazanie "Betlejemskiego Światła Pokoju" do naszej szkoły oraz do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Zdjęcia z tych uroczystości niebawem. Fotorelacje z uroczystości BŚP można zobaczyć na stronach:


Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu


Katolicka Agencja Informacyjna


Urząd Gminy Nowy Targ

 


 

Warta w kościele

 

W Wielką Sobotę harcerze wraz z zuchami pełnili honorową wartę przy grobie Pana Jezusa w naszym kościele. Było to wielkie wyzwanie, ale również ogromny zaszczyt móc godnie reprezentować naszą drużynę w tak ważnym momencie dla życia parafii.

 


 

Z życia zbiórek

 

Poniżej przedstawiamy fotorelację z poszczególnych zbiórek naszej drużyny. Wspólne zabawy, poznanie coraz to nowych i ciekawych zjawisk, odkrywanie świata poprzez wędrówki – to tylko niektóre z fascynujących zajęć, jakie przeżywamy podczas cotygodniowych zbiórek.

Artykuły