Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku

 • Kalendarium

  Niedziela, 2021-04-18

  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 442739
  • Do końca roku: 257 dni
  • Do wakacji: 68 dni

Wydarzenia

Kalendarz wydarzeń

1. Rozpoczęcie roku szkolnego. wrzesień
2. Rocznica polskiego września 1939 r. wrzesień
3. Pasowanie na ucznia. październik
5. Konkurs na najpiękniejszy różaniec. październik
6. Dzień Edukacji Narodowej. październik
7. Dzień papieski. październik
8. Rocznica odzyskania niepodległości. listopad
9. Wizyta Mikołaja. grudzień
10. Gminny Konkurs Szopek grudzień
11. Szkolna wigilia. grudzień
12. Opłatek wiejski. styczeń
13. Dzień Babci i Dziadka. styczeń
14. Dzień Patrona Szkoły. marzec
15. Konkurs palm wielkanocnych. kwiecień
16. Rocznica Konstytucji 3 Maja. maj
17. Dzień Matki i Ojca. maj
18. Zakończenie roku szkolnego. czerwiec

 


1 września 2009 roku rozpoczął się nowy rok szkolny 2009/2010. Jak co roku o godzine 8.00 zebraliśmy się  w kościele na Maszy świętej, a nastepnie wszyscy przeszli do budynku szkoły, gdzie pani dyrektor Grażyna Hlawacz - Lisiecka powitała uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Pani dyrektor przedstawiła również nowych nauczycieli, a także wychowawców klas i życzyła wszystkim wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Następnie uczniowie udali się do swoich klas, gdzie nauczyciele zapoznali ich z planem lekcji.

29 września 2009 roku odbyła się akademia upamiętniająca ofiary II wojny światowej. Z tymi tragicznymi wydarzeniami zapoznali nas uczniowie klasy V wraz z pania Anną Bryczek.

14 października 2009 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Moniki Pacygi. Na tę uroczystość uczniowie zaprosili wszystkich nauczycieli pracujących w szkole, a także nauczycieli emerytów.

23 pażdziernika 2009 roku pan Robert Barczak wraz z klasami V i VI przygotował akademię poświęconą rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Na zakończenie przedstawienia wszyscy ze wzruszeniem odśpiewali „Barkę".

16 listopada 2009 roku odbyło się pasowanie uczniów klas I. Pani dyrektor Grażyna Hlawacz - Lisiecka uroczyście pasowała każdego ucznia, a następnie pierwszoklasiści przy sztandarze ślubowali strzec dobrego imienia szkoły oraz sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Klasa I przygotowała również pod opieką pani Ewy Bukowskiej przedstawienie.

18 listopada 2009 roku uczniowie klasy IV i V wraz z panią Martą Dziwisz przygotowali akademię z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

7 grudnia 2009 roku w naszej szkole gościł Mikołaj. Wszyscy z niecierpliwościa oczekiwali tej wizyty. Każdy dostał upominek, więc humory wszystkim dopisywały.

17 grudnia 2009 roku odbyły się w naszej szkole jasełka przygotowane przez pania Annę Bryczek i panią Cecylię Braciszewską. Uczniowie z radością oglądali występy swoich kolegów i koleżanek z zespołu regionalnego „Skałka". Potem wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie przy świątecznym stole składaliśmy sobie życzenia. Następnie każdy mógł spróbować wigilijnych potraw: kapusty z grochem, pierogów z kapustą i grzybami czy słodkiego ciasta. Na koniec wszyscy wspólnie kolędowaliśmy.

24 stycznia 2010 roku mieszkańcy Rogoźnika zebrali się w szkole i wspólnie świętowali. Najpierw były jasełka         w wykonaniu uczniów. Potem odbyła się licytacja szopek bożonarodzeniowych. Na końcu były życzenia, poczęstunek i kolędowanie przy wspólnym stole.

15 lutego 2010 roku w naszej szkole odbyła się akademia zorganizowana przez uczniów klasy II wraz z panią Cecylią Braciszewską dla babć i dziadków. Oprócz wierszyków i piosenek dzieci przygotowały dla swoich gości upominki. Potem był słodki poczęstunek. Życzymy babciom i dziadkom sto lat!!!

„Gość z Ameryki"

W dniu 4 marca br. odwiedził nas gość z USA - przedstawiciel Klubu św. Andrzeja Boboli działającego w Chicago - pan Tadeusz Tylka.

Byli mieszkańcy Rogoźnika i Starego Bystrego, choć rozrzuceni po rozległych Stanach Ameryki podtrzymują więź z Ojczyzną poprzez działalność i wspomaganie rodaków w kraju. Pragną podtrzymywać kontakt także z nami i dlatego pan Tadeusz Tylka zaszczycił nas swoją obecnością. Zwiedził szkołę, poznał osiągnięcia uczniów, dowiedział się o naszych potrzebach oraz staraniach czynionych, aby szkoła jeszcze lepiej funkcjonowała, a uczniowie mogli w niej realizować swoje zainteresowania.

Pan T. Tylka zwrócił uwagę na fakt kultywowania tradycji góralskiej na terenie naszej szkoły. Podobał mu się kącik regionalny. Z zadowoleniem słuchał informacji o działalności Zespołu Góralskiego „Skałka" i zwiększającej się liczbie jego członków. Podkreślił wagę kultywowania tradycji przodków i więzi z kulturą własnego regionu. Przedstawiciel Polonii zachęcał naszą szkołę do utrzymywania współpracy z Kołem św. Andrzeja Boboli.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zainteresowanie.

Dyrektor szkoły

mgr Grażyna Hlawacz-Lisiecka

19 marca 2010 roku uczciliśmy dzień Patrona Szkoły. Uczniowie klas V i VI pod opieką pana Roberta Barczaka w humorystyczny sposób przybliżyli nam twórczość ks. prof. Józefa Tischnera. Po raz kolejny ujawniły się aktorskie talenty uczniów.

 

28.03.2010r.
W Niedzielę Palmową, przed kościołem w Rogoźniku, już po raz XIII odbył się Parafialny Konkurs Palm Wielkanocnych. Jury oceniło 31 palm, które wykonały dzieci ze szkół w Rogoźniku i ze Starego Bystrego. Wszystkie palmy prezentowały się okazale, pięknie i kolorowo. I miejsca zdobyły palmy: Moniki i Weroniki Gubały, Łukasza Hosaniaka, Małgosi i Gabrysi Guńki ze Starego Bystrego oraz Ani i Joli Ligas, Pawła Cholewy, Maćka i Wioli Hajnos z Rogoźnika. Konkurs uświetnił początek Wielkiego Tygodnia i urozmaicił życie parafii.
Organizatorzy dziękują wszystkim dzieciom i rodzicom za trud włożony w wykonanie palm i zapraszają do ponownego udziału w przyszłym roku.

mgr Robert Barczak

10.04.2010

TRAGEDIA NARODOWA

Na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia 2010r doszło do katastrofy samolotu Tu-154M. Zginął m.in prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, wysocy rangą urzędnicy, szefowie niemal wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP. Nikt nie przeżył. Zgodnie z konstytucją w przypadku śmierci prezydenta jego obowiązki pełni tymczasowo Marszałek Sejmu, aż do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej. W tym przypadku Bronisław Komorowski. Ogłosił on tydzień żałoby narodowej.

Wypowiedzi niektórych naszych uczniów:
Gdy dowiedziałem się, że samolot prezydencki się rozbił, z początku nie dowierzałam temu, co się stało. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, żona jego pokładzie była para prezydancka i wiele dostojników. W telewizji pokazywano po kolei wszyskich pasażerów. Czułam wtedy żal i smutek. Wielu ludzi wypowiadało się na ten temat. Ci, którzy ze sobą rywalizowali, teraz żałują tego. Moim zdaniem byli to ludzie godni podziwu i szacunku. Cała Polska, ale też dużo innych krajów, składa kondolencje. Wszyscy się modlą za ofiary katastrofy w Smoleńsku.

W sobotę 10 kwietnia, gdy dowiedziałam się, że samolot prezydencki, którym cały kwiat elity polskiej wraz z parą prezydencką rozbił się. Zaczełam się midlić do Pana Boga, by to nie była prawda. Po wielu wypowiedziach w telewizji zrozumiałam, jakim wielkim człowiekiem i patriotą był prezydent, który zasłużył się polskiej ziemi. O Katyniu usłyszał cały świat. jest to wielkie przeżycie dla mnie, które zostanie w mojej pamięci na całe życie.
Karolina Borkowska kl. 6

Myśle, że to chyba największa katastrofa. Ja, jak usłyszałem o tym, początkowo nie uwierzyłem, ale po chwili uświadomiłem sobie, że to prawda. Współczuje rodzinom tych ofiar.
Tomasz Hajnos

Uważam, że ta katastrofa jest nieprawdopodobnym nieszczęściem dla Narodu Polskiego. Tragedia ta dotknęła nie tylko rodziny zabitych w katastrofie, ale także każdego obywatela Polski.
Paulina ścisłowicz

O katastrofie w Smoleńsku dowiedziałem się z telewizji. Gdy powiedzieli, że w katastrofie zginął prezydent, nie mogłem w to uwierzyć. Dopiero po chwili zrobiło mi się smutno. Był to wspaniały człowiek.
Michał Górz

Katastrofa pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym 88 ważnych w Polsce, bardzo mną wstrząsnęła. Uważam, że nie powinno lecieć w samolocie tylu ludzi. W tej katastrofie zginął prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona Maria. Nikt nie zastąpi tak wspaniałych ludzi jak oni. Składam najszczersze kondolencje rodzinom ofiar, które zginęły i bardzo im współczuję.
Natalia

 

 

Pełna lista pasażerów tragicznego lotu:
Prezydent Lech Kaczyński
Małżonka prezydenta Maria Kaczyńska

Ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński
Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek
Władysław Stasiak Szef Kancelarii Prezydenta
Aleksander Szczygło szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta
Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta
Wiceminister Spraw Zagranicznych Andrzej Kremer
Wiceminister Obrony Narodowej Stanisław Komorowski
Wiceminister Kultury Tomasz Merta

Szef Sztabu Generalnego WP Franciszek Gągor
Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik
Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska Maciej Płażyński
Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego Mariusz Kazana

Posłowie:

Lepszek Deptuła (PSL)
Grzegorz Dolniak (PO)
Grażyna Gęsicka (PiS)
Przemysław Gosiewski (PiS)
Sebastian Karpiniuk (PO)
Izabela Jaruga-Nowacka (Lewica)
Zbigniew Wassermann (PiS)
Aleksandra Natalli-Świat (PiS)
Arkadiusz Rybicki (PO)
Jolanta Szymanek-Deresz (Lewica)
Wiesław Woda (PSL)
Edward Wojtas (PSL)

Senatorowie:

Janina Fetlińska (PiS)
Stanisław Zając (PiS)

Osoby towarzyszące:

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski
Prezes NBP Sławomir Skrzypek
Prezes IPN Janusz Kurtyka
Kierownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Janusz Krupski
Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Agatka-Indecka
Doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski
Kapelan prezydenta Roman Indrzejczyk
Barbara Mamińska z Kancelarii Prezydenta
Zofia Kruszyńska-Gust z Kancelarii Prezydenta
Izabela Tomaszewska z Kancelarii Prezydenta
Katarzyna Doraczyńska z Kancelarii Prezydenta
Dariusz Gwizdała z Kancelarii Prezydenta
Jakub Opara z Kancelarii Prezydenta
Kanclerz Orderu Wojennego Virtutti Militari, generał brygady Stanisław Nałęcz-Komornicki
Członek Kapituły Orderu Wojennego Virtutti Militari podpułkownik Zbigniew Dębski
Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Czesław Cywiński
Ksiądz Ryszard Rumianek, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski
Anna Walentynowicz
Janina Natusiewicz-Miller
Janusz Zakrzeński
Adam Kwiatkowski
Marcin Wierzchowski
Maciej Jakubik
Tadeusz Stachelski
Dariusz Jankowski

Kancelaria Prezydenta:

Marzena Pawlak
Lekarz prezydenta Wojciech Lubiński
Tłumacz języka rosyjskiego Aleksander Fedorowicz

Ordynariusz polowy Wojska Polskiego, ksiądz generał Tadeusz Płoski
Prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego, arcybiskup Miron Chodakowski
Ewangelickie duszpasterstwo polowe - ksiądz pułkownik Adam Pilch
Ordynariat Polowy Wojska Polskiego - ksiądz podpułkownik Jan Osiński
Sekretarz generalny Związku Sybiraków Edward Duchnowski
Ksiądz prałat Józef Gostomski
Prezes stowarzyszenia Parafiada ksiądz Józef Joniec
Kapelan warszawskiej Rodziny Katyńskiej ksiądz Zdzisław Król
Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich ksiądz Andrzej Kwaśnik

Kombatanci:

Tadeusz Lutoborski
Prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej Zenona Mamontowicz-Łojek
Prezes Komitetu Katyńskiego Stefan Melak
Wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Stanisław Mikke
Bronisława Orawiec-Rössler
Katarzyna Piskorska
Prezes Federacji Rodzin Katyńskich Andrzej Sariusz-Skąpski
Wojciech Seweryn
Leszek Solski
Fundacja Golgota Wschodu Teresa Walewska-Przyjałkowska
Gabriela Zych
Ewa Bąkowska
Anna Borowska
Bartosz Borowski
Dariusz Malinowski

Przedstawiciele sił zbrojnych RP:

Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych generał Bronisław Kwiatkowski
Dowódca Sił Powietrznych RP generał broni Andrzej Błasik
Dowódca Wojsk Lądowych RP generał dywizji Tadeusz Buk
Dowódca Wojsk Specjalnych generał dywizji Włodzimierz Potasiński
Dowódca Marynarki Wojennej generał Andrzej Karweta
Dowódca Garnizonu Warszawa generał brygady Kazimierz Gilarski

Funkcjonariusze BOR:

Jarosław Lorczak
Paweł Janeczek
Dariusz Michałowski
Piotr Nosek
Jacek Surówka
Paweł Krajewski
Artur Francuz

 

Jeśli o Nich zapomnę, to Ty Boże na Niebie zapomnij o mnie!

 

Katyń...to miejsce, o którym z bólem myśli każdy Polak.

 

13.04.2010r. odbył się apel upamiętniający polskich oficerów pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Apel przygotowali uczniowie z klasy szóstej i piątej pod opieką pani Anny Bryczek w siedemdziesiątą rocznicę tego tragicznego wydarzenia.

 

Nie masz już, nie masz żydowskich miasteczek...

19.04.1943r. w warszawskim getcie wybuchło Powstanie. Polscy Żydzi chwycili za broń, by walczyć o godność. o tych dramatycznych wydarzeniach przypomnieli uczniowie z klasy szóstej i piątej pod opieką pani Anny Bryczek podczas akademii, która odbyła się 29.04.2010r. Nie zabrakło również wspomnień o Januszu Korczaku - wybitnym pedagogu, pisarzu, a przede wszystkim - bohaterskim człowieku.

 

WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO!

06.05.2010r. odbyłą się uroczysta akademia z okazji uchwalenia "Konstytucji 3 maja". Na scenia z programem artystycznym wystąpili uczniowie z klasy czwartej pod opieką pani Anny Bryczek.

 

"Hej! Ty cudny dniu radosny,

dniu szczęścia i chwały,

Ty masz w sobie urok wiosny

i czar wiecznotrwały!"

01.06.2010r.

W tym dniu gościliśmy w naszej szkole rodziców z okazji Dnia matki i ojca. Najmłodsi uczniowie (0- III) przygotowali występy ze swoimi nauczycielami : panią Katarzyną Pańtak (oddział przedszkolny), panią Ewą Bukowską i pania Cecylią Barciszewską. Były tańce, wierszyki i inscenizacje. Na zakończenie występów grupa cheerleaders pod kierunkiem pani Magdaleny Piskorz przedstawiła swój układ taneczny, z którym wystąpią 17 czerwca 2010 roku na Gminnym Przeglądzie Zespołów Areobiku Tanecznego w Klikuszowej.

 

Jeszcze raz z okazji Dnia matki i ojca składamy rodzicom serdeczne życzenia!

 

 

Następnie w naszej szkole świętowaliśmy Dzień dziecka. Pani Magdalena Piskorz przygotowała rozgrywki sportowe, w których mogli brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Rywalizacja odbyła się w następujących konkurencjach: zbijaniu kręgli, rzucie ringiem do koła hula hop, skokach na skakance, podrzutach piłki tenisowej na paletce, strzale do bramki, rzutach woreczkiem do hula hop na wysokości, rzutach do kosza piłką tenisową, strzałach do bramki - unihokej, rzutach kołem hula hop na stojak, odbiciach piłki siatkowej w kole hula hop. Pogoda nam nie sprzyjała, jednak humory wszystkim dopisywały i każdy starał się zdobyć jak najwięcej punktów. Na zakończenie nastąpiło podsumowanie rozgrywek, wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród. Mamy nadzieję, ze wszyscy uczniowie w dniu swojego święta bawili się znakomicie!