Samorząd Szkolny

Nasza szkoła pragnie wesprzeć budowę studni w Czadzie. Prosimy o nawet niewielkie kwoty, które pomogą ludziom cierpiącym          z powodu braku wody zdatnej do picia. Wybudujmy razem studnie!!!

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski stanowią wszyscy uczniowie szkoły. Wybory do Samorządu Uczniowskiego (SU) odbywają się co roku we wrześniu. Kadencja członków SU trwa 1 rok. Członkowie SU są wybierani w tajnych wyborach, po wcześniejszym zgłoszeniu swojej kandydatury.

W roku szkolnym 2014/2015 SU naszej szkoły tworzą:

przewodnicząca: Izabella Kwak

z-ca przewodniczącej: Karolina Pałka

sekcja dekoracyjna: Karolina Tylka, Małgorzata Zubek, Jolanta Ligas

opiekun SU: p. Romualda Prośniak

Akademia z okazji DKEN

W dniu 14.10.2014r. SU przygotował akademię z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, na którą zaprosił wszystkich nauczycieli  pracujących w naszej szkole oraz nauczycieli emerytów.

W dniu 16. 04.2014 r. naszą szkołę odwiedziła pani Jolanta Łapsa z Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu.

Kilka tygodni wcześniej członkowie Samorządu Uczniowskiego w rozmowie z opiekunką panią Moniką Pacygą wyrazili chęć udziału w akcji charytatywnej. Po rozmowie z panią dyrektor nawiązaliśmy kontakt z Fundacją im. Adama Worwy.

Uczniowie naszej szkoły pomagają już od lat potrzebującym, biorą udział w akcji zbierania zakrętek, co roku w akcji „Góra Grosza”, zbieramy też środki pieniężne na misje, na budowę studni w Czadzie, ale chcieli się zaangażować również w pomoc potrzebującym z najbliższej okolicy.

Uczennice przez dwa dni kwestowały z puszkami, zbierając łącznie ponad 150 zł. W zamian za datki, uczniowie dostawali kwiat żonkila, symbol akcji „Pola nadziei”. Jesienią akcja będzie kontynuowana, tym razem rozdawane będą cebulki żonkili.

Oprócz tego uczniowie klas IV – VI brali udział w konkursie na Żonkilową Kartkę Świąteczną. Kartki te trafiły do osób chorych, do tych którzy chętnie pomagają i współpracują z Fundacją.

Podczas spotkania pani Jolanta przedstawiła uczniom na czym polega praca Fundacji, praca wolontariuszy, komu i jak Fundacja pomaga, jaki sprzęt dla chorych bezpłatnie wypożycza. Rozmawiała z nimi też na temat pomocy chorym, nie tylko o tym jak opiekować się chorym, ale również jak z nim rozmawiać  i jak rozmawiać z osobami, których dotyka choroba lub śmierć bliskich.

Była to bardzo pouczająca lekcja, z której uczniowie na pewno wyciągną  wnioski. Dziękujemy.

Opiekunka SU Monika Pacyga