Korowód bohaterów narodowych

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły wcielili się w role bohaterów narodowych.

Najciekawiej zaprezentowali się hetman Stefan Czarniecki, król Jan III Sobieski, marszałek Józef Piłsudski i dzielna pielęgniarka Irena Sendlerowa. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy słodki upominek.

Jury pod przewodnictwem pani Marty Dziwisz przyznało 4 pierwsze miejsca oraz 3 wyróżnienia.

I miejsce otrzymali: Jakub Bukowski, Bronisław Ligas, Franciszek Murzydło i Wiktoria Bieniek.

Wyróżnienia przyznano Jakubowi Czubernatowi, Kamili Szubie i Zuzannie Murzydło.

Konkurs odbył się 14 listopada w środę, w ramach szkolnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości Polski i miał na celu przedstawienie szerokiej gamy postaci z historii Polski. Nie zabrakło bohaterów z czasów Polski przedrozbiorowej, jak i z czasów, kiedy Polski nie było na mapie świata. W konkursie ponadto pojawiły się postacie Polski międzywojennej. W naszej szkole gościli wybitni królowie, genialni hetmani i generałowie, dowódcy oddziałów, oddani sprawie społecznicy i mężowie zaufania, bohaterskie dzieci i młodzież z Szarych Szeregów.

Robert Barczak