Ślubowanie pierwszoklasistów. Dzień Nauczyciela

12 paźdz

12 października 2018 r. uczniowie klasy I ślubowali:

„Zaprzyjaźnić się z książkami,
Dumą swojej szkoły być.
Z wszystkimi uczniami szkoły
W przyjaźni żyć...”

Przygotowali również program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Bukowskiej.

Od p. Dyrektor Moniki Pacygi otrzymali legitymacje szkolne, a od opiekuna SKO p. Edyty Kuli – książeczki oszczędnościowe. W organizację uroczystości włączyli się również rodzice przygotowując prezenty dla swoich dzieci oraz słodki poczęstunek.

Ewa Bukowska

W tym dniu świętowano również Dzień Edukacji Narodowej zwanej Dniem Nauczyciela. Uczniowie klasy V oraz kilku uczniów z klas IV i VII pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Edyty Kuli, przedstawili krótką akademię pod hasłem:

„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata.”

Wierszami i piosenką podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę oraz trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci, wręczyli nauczycielom własnoręcznie wykonane podobizny wraz z życzeniami.

Edyta Kula