Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku

 • Kalendarium

  Sobota, 2021-01-16

  Imieniny: Mascelego, Walerii

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 428549
  • Do końca roku: 349 dni
  • Do wakacji: 160 dni

Informacje

Rogoźnik, dn. 31.03.2015 r.

 

Szanowni Rodzice,

 

 W dniach od 23.03  -  03.04 br. w  Szkole Podstawowej im. ks. prof. J. Tischnera w Rogoźniku zespół wizytatorów ds. ewaluacji przyglądał się naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły.

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

Wizytatorzy przeprowadzając badanie ewaluacyjne  w naszej szkole starali  się  uzyskać pełny obraz jej funkcjonowania. Rozmawiali z dyrekcją, nauczycielami, ale też z uczniami. Istotnym elementem była rozmowa z rodzicami. 

 Wypływające z zebranych informacji wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.

 

Z wyrazami szacunku,

   mgr  Grażyna Hlawacz - Lisiecka  -  dyr.  szkoły


 

Niech tajemnica Wielkanocy napełni serca miłością i pokojem.
Niech cud zmartwychwstania Chrystusa przemieni smutek w radość,
 a zmartwienie w nadzieję.

Z okazji świąt Wielkanocy życzymy obfitości darów Bożych 
od Zmartwychwstałego.

Społeczność  Szkoły Podstawowej
im. ks. prof. J. Tischnera w Rogoźniku.


Wielkanoc 2015


PLAN ZAJĘĆ OBOWIĄZUJĄCY OD 02.02.2015r. pobierz TUTAJ


Informacja o zamkniętych placówkach POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) i najbliższych, które podpisały umowy z NFZ w województwie małopolskim pobierz TUTAJ

 


 PROTOKÓŁ KONKURS SZOPEK pobierz TUTAJ
REGULAMIN KONKURSU SZOPEK pobierz TUTAJ

 PLAN ZAJĘĆ NA ROK SZKOLNY 2014/2015 TUTAJWykaz podręczników obowiązujący w naszej szkole na rok szkolny 2014/2015 TUTAJ

  W naszej szkole nagradzamy dofinansowaniem wycieczki tych uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie. W tym roku były to:

Kladudia Kwak - 60 zł

Anna Ligas - 50 zł

Magdalena Tylka - 40 zł 

 


  Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami gratuluje szóstoklasistom wysokiego wyniku na sprawdzianie po szkole podstawowej. Nasi uczniowie wyprzedzili swoim średnim wynikiem (27,9) wyniki gminne i wojewódzkie.  

 

  

Informacja o wyprawce szkolnej 2014/2015 TUTAJ

  


 

     W dniu 1 kwietnia 2014 roku naszą szkołę odwiedził pan Roman Tylka - prezes Klubu Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik - Stare Bystre. Towarzyszyła mu szanowna małżonka pani Władysława. Państwo Tylkowe zwiedzili naszą szkołę. Pani dyrektor Grażyna Hlawacz-Lisiecka pokazała sale lekcyjne i pomieszczenia, z których korzystają nasi uczniowie. Goście oglądali również bibliotekę szkolną wyposażoną w nowe regały przez Klub św. Andrzeja Boboli. Państwo Tylkowie podziwiali bocianie gniazdo na szkolnej stronie internetowej. Możliwość taką mamy również dzięki życzliwości członków Klubu. Kamera została bowiem zakupiona ze środków zebranych wśród Polonii. Państwu Tylkom nasza szkoła bardzo się podobała. Wizyta prezesa i jego małżonki była dla nas zaszczytem. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pokazać naszą szkołę, jej wyposażenie i wystrój. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

 

 

 

 


 

 

REGULAMIN POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO DZIAŁAJACEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROGOŹNIKU - pobierz   Nasza szkoła otrzymała od Rodaków zza oceanu 1300$ na wyposażenie biblioteki szkolnej w regały biblioteczne. Cała nasza społeczność jest wdzięczna Panu Romanowi Tylce - prezesowi Klubu Parafii św. Andrzeja Boboli Rogoźnik-Stare Bystre, jego Członkom oraz wszystkim darczyńcom za okazaną życzliwość i serce. Pragniemy wszystkim dobroczyńcom złożyć gorące podziękowania.
                                                                                                                                                  Dyrektor szkoły
                                                                   mgr Grażyna Hlawacz-Lisiecka 

 

Podziękowanie - pobierz

 W związku z przyjętą Uchwałą Nr XXVII/281/2013  Rady Gminy Nowy Targ  z dnia 25 lipca 2013 r. w sprawie przyjęcia programu „4 + Liczna Rodzina”, informujemy, że wnioski w sprawie o przyznanie świadczenia pieniężnego na rozpoczęcie roku szkolnego należy składać w Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół Gminy Nowy Targ, ul. Bulwarowa 9 , II piętro pokój nr 19  do 31 października 2013 r.


 

 UCHWAŁA NR XXVII/281/2013 RADY GMINY NOWY TARG z dnia 25 lipca 2013 r.
w sprawie przyjęcia programu „ 4+ Liczna Rodzina” wraz z wnioskiem pobierz TUTAJ

      Na placu zabaw można przebywać w godzinach od 8:00 do 20:00. W tym czasie będzie otwarta bramka za szkołą, którą można wchodzić na plac.

 

 

 


                                                         Standardy                                                                                  

                    czytanie       pisanie         rozumowanie

korzystanie

z informacji   

wykorzystanie

wiedzy

w praktyce          

  wynik            
pkt. %pkt.   pkt. %pkt.  pkt.   %pkt. pkt.   %pkt.   pkt.   %pkt.     punkty % pkt.

klasa VI

nasza szkoła

8,5 85 7,8 78 5,8 73 3,2 79 4,5 56 29,8 75
Gmina 7,2 72 6,4 64 4,1 51 2,4 61 3,6 44 23,7 59
Powiat 7,2 72 6,0 60 4,1 51 2,4 61 3,7 46 23,4 59
Województwo 7,5 75 6,6 66 4,4 55 2,6 65 4,1 51 25,1 63

   Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami gratuluje szóstoklasistom wspaniałego wyniku na sprawdzianie po szkole podstawowej. Nasi uczniowie uplasowali się na wysokiej pozycji wyprzedzając swoim średnim wynikiem znacząco wyniki gminne i wojewódzkie. Systematyczność, zaangażowanie uczniów i wytężona praca zostały nagrodzone!

 

 

Program współfinansowany przez Województwo Małopolskie;

termin realizacji: 6.02.- 15.03. 2013 r. 

 

 

Rogoźnik, 04.02.2013 r.

INFORMACJA

INFORMUJĘ, ŻE PODOBNIE JAK W ROKU UBIEGŁYM UCZNIOWIE KLASY III MAJĄ MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA W PROGRAMIE NAUKI JAZDY NA NARTACH „ JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”.

Program jest dofinansowany ze środków unijnych. Jednorazowa opłata rodziców wynosi 50 zł.  Kwoty wpłacane są do dyrektora szkoły. W ramach tego programu dzieci będą miały możliwość uczyć się jazdy na nartach pod kierunkiem instruktorów ( 20 godzin – tj. 5 wyjazdów w każdy poniedziałek miesiąca). Zaczynamy już w najbliższą środę - i tak wyjazdy na stok zaplanowane zostały na:  06.02, 11.02,18.02,25.02 i 04.03 br. Dzieci bedą wyjeżdżać spod szkoły o godz. 11.00.   Kurs na stoku pod okiem instruktora będzie trwał od godz. 12:00 do 16:00. Planowany powrót ok. godz. 17;00 (również pod szkołę) .

Sprzęt narciarski zapewniony jest dla każdego dziecka. Na wyjazd dzieci muszą mieć tylko zapewnione ciepłe ubranie odpowiednie do jazdy na nartach ( koniecznie czapka, rękawiczki i szalik) oraz kanapki i ciepłą herbatę.

 

Ponieważ  dzisiaj otrzymałam szczegółową informację na temat w/ w programu, a zwłaszcza terminu rozpoczęcia nauki jazdy, proszę rodziców uczniów klasy trzeciej o pilny kontakt w tej sprawie.

Dyrektor szkoły

mgr Grażyna Hlawacz-LisieckaREGULAMIN WSPIERANIA EDUKACJI UZDOLNIONYCH DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SZKÓŁ PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ NOWY TARG

ZOBACZ TUTAJ

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

Informacja dla rodziców:
W związku z prowadzeniem kampanii „Sześciolatek w szkole" organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie zamieszczamy linki do bloga i facebooka:

link do bloga:

http://www.6ciolatekwszkole.blogspot.com/

link do profilu na Facebooku:

www.facebook.com/#!/pages/Sze%C5%9Bciolatek-w-szkole/317065358353478

 


 


 

 

NIE SZUKAJ DALEKO...

Przekaż 1% swojego podatku na rehabilitację naszej uczennicy Joli Ligas

 

FUNDACJA SPLOTU RAMIENNEGO

KRS: 0000 142952

z dopiskiem: DLA JOLI LIGAS

 

 

"Kto raz daje, ten dwa razy otrzymuje"

 

                                                   

                                                dziękujemy

 

więcej na temat Joli przeczytasz tutaj