Konkurs szopek

Podsumowanie XIX Konkursu Szopek

17 grudnia w szkole w Rogoźniku odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. W tegorocznej edycji wzięły udział 92 szopki z 15 szkół podstawowych i 4 gimnazjów. Wykonane zostały one z najprzeróżniejszych materiałów - papieru, makaronu, czekolady, piernika, słomy, drewna. Figurki zostały ulepione z plasteliny, masy solnej, gałganków, wyrzeźbione w drewnie. Po raz pierwszy pojawiła się również szopka z ruchomymi postaciami. Oprócz szopek w konkursie zaprezentowano również malarstwo na szkle.
Prace oceniała komisja w składzie : przewodnicząca Anna Dziubas - mgr sztuki, Maria Bogdał - mgr sztuki i Józefa Kuchta - dyrektor GOK w Łopusznej.
 Zebranych gości przywitała dyrektor szkoły w Rogoźniku p. Grażyna Hlawacz -Lisiecka, która dziękowała sponsorom i organizatorom tegorocznego konkursu. Swoją obecnością zaszczycili nas: sekretarz gminy Nowy Targ p. Beata Szewczyk, p. Leszek Ciężobka z Kuratorium Oświaty w Nowym Targu , p. Józefa Kuchta - dyrektor GOK w Łopusznej, sołtys wsi Rogoźnik p. Kazimierz Zubek oraz dyrektorzy szkół, które brały udział w konkursie, nauczyciele, opiekunowie i sami uczniowie- autorzy tych przepięknych dzieł.

Uroczystość rozpoczęły jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogoźniku. Po przedstawieniu nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń bożonarodzeniowych, po czym p. Józefa Kuchta ogłosiła wyniki konkursu a p. Beata Szewczyk – sekretarz gminy Nowy Targ wraz p. Dyrektor wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez gminę Nowy Targ. Na koniec, jak co roku, przy wspólnym wigilijnym stole zebrali się zaproszeni na konkurs goście. Jak zwykle potrawy wszystkim smakowały. Mamy nadzieję, że spotkanie to dostarczyło wszystkim wielu miłych wrażeń. Cieszymy się z tak licznego uczestnictwa. Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie i zapraszamy za rok.

Agnieszka Brynkus