III Dzień Regionalny

W dniu 14 czerwca 2014 roku odbył się w naszej szkole III Dzień regionalny. W tym dniu na scenie zaprezentowali swoje umiejętności członkowie zespołu regionalnego „Skałka”. Na nasze zaproszenie przyjechał pan Krzysztof Janik, podróżnik, który ciekawie opowiadał o naszych południowych sąsiadach – Słowacji oraz o słowackim bohaterze narodowym, znanym również w Polsce – Janosiku.

Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć niektóre tańce słowackie w wykonaniu członków zespołu regionalnego „Zielony Jawor” z Krempach. Tancerze zaprezentowali także tańce spiskie – regionu sąsiadującego z Podhalem. Potem odbyła się nauka podstawowych kroków tanecznych tańców spiskich.

Kolejną atrakcją były zajęcia tkackie oraz zabawki z siana, które dzieci samodzielnie wykonywały.

W tym dniu mamy z Rady Rodziców przygotowały dla wszystkich wspaniały poczęstunek. Były to młode ziemniaczki z koperkiem i zsiadłym mlekiem. Dzieci chętnie włączyły się w przygotowanie poczęstunku obierając ziemniaczki. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Oczywiście dzieci ubrane były w stroje regionalne, aby podkreślić wyjątkowość tego dnia.