Gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 wrześ

Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy mszą świętą, po której udaliśmy się do szkoły, gdzie rozbrzmiał pierwszy dzwonek oznajmiający gminną inaugurację roku szkolnego.

Gościliśmy w naszej szkole nie tylko uczniów, rodziców, nauczycieli, ale również: wójta Gminy Nowy Targ pana Jana Smarducha, dyrektora Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół Gminy Nowy Targ panią Jadwigę Batkiewicz, główną księgową Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół Gminy Nowy Targ panią Agnieszkę Waksmundzką, radną powiatu nowotarskiego panią Józefę Guziak, przewodniczącego Rady Gminy pana Wiesława Parzygnata, starszą wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu panią Anielę Kasiniak, proboszcza parafii Rogoźnik ks. Andrzeja Bukalskiego, sołtysa wsi Rogoźnik pana Kazimierza Zubka oraz dyrektorów szkół podstawowych Gminy Nowy Targ.

Nasi uczniowie w części artystycznej humorem, tańcem, wierszem i piosenkami pożegnali wakacje. W programie nie zabrakło również przypomnienia ważnych wydarzeń z września 1939 roku. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów, nauczycieli i rodziców skierował Pan wójt, Pani wizytator oraz Pan Przewodniczący Rady Gminy, którzy życzyli sukcesów w nowym roku szkolnym i satysfakcji z pracy.

Marta Dziwisz