Kolędowanie z kardynałem

17 grudnia społeczność rogoźnicka uświetniła[...]

17 grudnia społeczność rogoźnicka uświetniła otwarcie wystawy szopek bożonarodzeniowych w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie.

Na spotkanie w muzeum z ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem udali się przedstawiciele uczniów, rodziców oraz nauczycieli na czele z p. dyrektor M. Pacygą. Do tego grona dołączyli przedstawiciele parafii oraz wsi: ks. proboszcz A. Bukalski, p. sołtys K. Zubek, i p. radny A. Hajnos. „Rogoźniczanie” na to spotkanie zaprosili również laureatów konkursu szopek, który corocznie od dwudziestu już lat odbywa się w szkole w Rogoźniku. To Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie prezentuje szopki, które wykonują dzieci z gminy Nowy Targ.

Dzieci w strojach regionalnych wykonywały kolędy góralskie przy akompaniamencie kapeli góralskiej, a p. radny A. Hajnos w imieniu całej społeczności złożył życzenia na ręce ks. kardynała wszystkim zebranym uczestnikom wystawy. Rodzice wraz z p. D. Hajnos i p. A. Król na tę okoliczność przygotowali poczęstunek dla ks. kardynała oraz dla uczestników spotkania, którym uraczyli zwiedzających wystawę.

Na zakończenie pobytu delegacja z Rogoźnika miała okazję zwiedzić w muzeum wystawę dotyczącą osoby św. Jan Pawła II – przedmiotów codziennego użytku, obrazów, zdjęć oraz zobaczyć dawne mieszkanie kardynała Wojtyły z okresu, kiedy mieszkał w Krakowie.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia spotkania z ks. kardynałem oraz uczestniczyli w kolędowaniu składam serdeczne podziękowania.

dyr. Monika Pacyga