Próbna ewakuacja

W dniu 15 listopada w naszej szkole miała miejsce próba ewakuacja [...]

W dniu 15.11.2016 r. w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja, w której brali udział strażacy z PSP w Nowym Targu.

O 1100 rozległ się alarm sygnalizujący zagrożenie. Uczniowie pod opieką nauczycieli bardzo szybko i sprawnie opuścili teren szkoły, następnie zebrali się na boisku szkolnym. Koordynator d.s. bezpieczeństwa, p. Ewa Bukowska zdała raport o liczebności uczniów dowódcy jednostki. W tym czasie pozostali strażacy sprawdzali teren szkoły. Po przeprowadzonej akcji odbyło się spotkanie, podczas którego strażacy przypomnieli zasady bezpieczeństwa, poopowiadali o swojej pracy, jak również odpowiedzieli na pytania uczniów. Następnie pokazali sprzęt i umundurowanie bojowe, które uczniowie mogli nawet założyć na siebie. Na koniec umożliwili jeszcze obejrzenie wozu strażackiego i opowiedzieli do czego służy sprzęt, który tam się znajduje, a uczniowie podziękowali im za to wszystko gromkimi brawami.

Oby takie akcje były tylko próbnymi.

Monika Pacyga