Korowód Świętych

Korowód Świętych jest radosnym świętowaniem[...]

Korowód Świętych jest radosnym świętowaniem wigilii Święta Wszystkich Świętych.

Dnia 2 listopada w szkole, z inicjatywy p. Małgorzaty Jakubowicz, odbył się „premierowy” korowód świętych. Miał on na celu przypomnieć i przybliżyć osoby świętych oraz uświadomić, ze każdy z żyjących powinien do świętości dążyć, bo przecież „taki duży, taki mały, może świętym być…”

W roli świętych wystąpiło 14 uczniów, którzy na scenie prezentowali danego świętego przedstawiając jego krotki życiorys. Wystąpienie dzieci połączone było z prezentacją multimedialną. Wszystkie prezentacje oceniało jury składające się z nauczycieli i uczniów. Do jury organizatorzy zaprosili p. Martę Dziwisz i p. Cecylię Braciszewską oraz uczniów Jakuba Trzebunię i Kacpra Kwaka.

Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki Arki Noego „Taki duży, taki mały, może świętym być…” , a po niej ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Organizatorzy dziękują dzieciom, wychowawcom i rodzicom za udział i przygotowanie dzieci do konkursu.

Robert Barczak