Korowód Bohaterów Narodowych

8  list

8 listopada br. odbył się Korowód Bohaterów Narodowych. Tym razem uczniowie naszej szkoły upamiętnili bohaterów drugiej wojny światowej. Niezwykłe biografie zainspirowały młodzież do przygotowania ciekawych prezentacji.

Franek opowiedział o wspaniałym, pełnym poświęcenia kapłanie, św. Maksymilianie Marii Kolbe. W zakonny habit przebrała się także Wiktoria, wspominając bł. s. Julię Rudzińską, więźniarkę obozu koncentracyjnego w Stutthofie, która przypłaciła życiem opiekę nad chorymi współwięźniami. Duże zainteresowanie wzbudziła kreacja Anetki. Przedstawiła postać gen. Elżbiety Zawackiej „Zo” - odważnej i brawurowej cichociemnej. O pełnej pasji narciarskiej, pięknej góralce z Zakopanego, Helenie Marusarzównie, która podczas okupacji była kurierką, opowiedziała Zosia. Inni bohaterowie, których życiorysy wywarły ogromne wrażenie na słuchaczach to: bł. ks. Józef Stanek - kapelan AK (księdza wspominał Maciek), poeta Augustyn Suski – twórca Konfederacji Tatrzańskiej (prezentacja Michała z kl. V) i najmłodszy powstaniec z 1944 r. - Witold Modelski „Warszawiak” (wystąpił w tej roli Patryk z kl. III).

W korowodzie wzięło udział 18 uczniów z klas III – VIII. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami. Najlepsze kreacje bohaterów zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami książkowymi. Opiekunami uroczystości byli: p. Anna Bryczek i p. Robert Barczak.

O godz. 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn, przyłączając się do akcji „Szkoła do hymnu”.

Anna Bryczek