Dzień Niepodległości

10 list

Dnia 11.10.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Rogoźniku odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości.

Część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas IV, V i VI pod opieką: p. Edyty Kuli i p. Beaty Bełtowskiej poprzedziło wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Młodzi aktorzy przybliżyli zgromadzonym na apelu uczniom historię naszego kraju - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata.

Przypomnieli koleżankom i kolegom, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek, skłaniając wychowanków Szkoły do zastanowienia się nad następującymi pytaniami: czy rozumiemy swoje obowiązki względem ojczyzny? Czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego? Czy zachowujemy polskie tradycje narodowe?

Podczas apelu uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie.

Edyta Kula