Rajd i Majówka Tischnerowska w Krakowie

W dniach 12-14 maja reprezentacja kl. VI naszej szkoły ...

W dniach 12-14 maja reprezentacja kl. VI naszej szkoły w składzie Małgorzata Zubek, Izabella Kwak, Anna Sproch, Kamil Ciszek i Chrystian Kułach brała udział w XV Rajdzie i w VIII Majówce Szkół Tischnerowskich w Krakowie. Organizatorami obu imprez była Szkoła Podstawowa nr 153 im. ks. prof. J. Tischnera w Krakowie.
 W programie rajdu odbyła się wycieczka Doliną Będkowską oraz gra terenowa rozgrywana w Lasku Wolskim w Krakowie. Trzeba nadmienić, ze nasza szkoła okazała się być najlepsza w tej grze, zdobywając I miejsce. Dodatkową atrakcją rajdu było spotkanie wszystkich uczestników z bratem patrona naszej szkoły p. Marianem Tischnerem, które odbyło się w iście rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło wspomnień o Rogoźniku, gdzie przecież cała rodzina Tischnerów mieszkała w czasie okupacji.
 Na majówkę natomiast składała się gra terenowa po Krakowie (jego najciekawszych zabytkach) oraz rozgrywki sportowe. I w tych konkurencjach nasza szkoła poradziła sobie całkiem nieźle, zdobywając II miejsce.
 Wszyscy uczestnicy wyjazdu do Krakowa byli bardzo zadowoleni z programu i jego atrakcji. Oczywiście nie zabrakło wizyty w MacDonaldzie na lodach, wspólnych spotkań i rozmów z uczniami z innych szkół tischnerowskich, radosnych i dosyć głośnych, czasami, wieczorów w sali podczas wspólnego klasowego noclegu.
 Podsumowując: wszystkim uczestnikom wyjazd ten bardzo przypadł do gustu i z chęcią wybraliby się na podobny w przyszłym roku. Lecz niestety, to już kl. VI… ale w tej sytuacji pozostają tylko zdjęcia i miłe wspomnienia.
Robert Barczak