Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi ...

22 kwietnia b. r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie pod opieką p. Moniki Pacygi przygotowali program artystyczny. W szkolnym Teleekspresie omówili kilka zagadnień dotyczących szkodliwej działalności człowieka wobec środowiska naturalnego, a przede wszystkim lasów. Z wywiadu przeprowadzonego z drzewami z Puszczy Białowieskiej uczniowie dowiedzieli się, co zagraża drzewom i jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza. W programie wzięli udział też nasi najmłodsi uczniowie i zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej.
 Po programie artystycznym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Moja własna Eko-zabawka". Jury oceniając prace brało pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, funkcjonalność zabawki i estetykę wykonania. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace były bardzo ciekawe i pomysłowe.
Monika Pacyga