Dzień Patrona i Dzień Regionalny

16 marca 2016 r. został zorganizowany Dzień Patrona i Dzień Regionalny ...

W tym roku szkolnym Dzień Patrona i Dzień Regionalny wyglądały inaczej, niż w poprzednich latach. Obchodziliśmy je poza murami naszej szkoły.
 W dniu 16 marca br. uczniowie klas I – VI wraz z nauczycielami i p. Dyrektor, udali się do Łopusznej. Odwiedzili tam miejscowy cmentarz i zapalili znicze na grobie patrona naszej szkoły. Potem złożyli wizytę w "Tischnerówce" - Izbie Pamięci ks. Tischnera, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat życia i twórczości tej wybitnej postaci.
 Kolejnym celem wycieczki był Dworek Goszczyńskiego. Dzieci miały możliwość oglądania wyposażenia domu i wysłuchania interesujących opowieści na temat jego dawnych mieszkańców.
 O godz. 1200 nastąpił przejazd wszystkich uczestników wycieczki do Nowego Targu, gdzie odwiedzono Muzeum Podhalańskie w Ratuszu. Zarówno nowotarskie rzemiosło (ceramika, kuśnierstwo, tkactwo, bednarstwo i snycerstwo, szewstwo, stolarstwo, kowalstwo i kapelusznictwo), jak i prezentowane wnętrze oficyny drukarskiej z XIX wieku, wywarło na ogladających ogromne wrażenie. Starsi uczniowie obejrzeli również prezentację poświęconą powstaniu miasta Nowego Targu, a młodsi udali się do Galerii "Jatki" na warsztaty plastyczne.
 Około godz. 1415 dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.
 Taki bezpośredni kontakt z przeszłością pozostaje w pamięci dłużej, niż tradycyjne lekcje w szkolnych ławach.
Agnieszka Brynkus

Organizacja Dnia Patrona i Dnia Regionalnego
Zbiórka:
godz. 900 przed szkołą, przyjazd do szkoły około godz. 1415-1430.

Program:
  • wizyta na cmentarzu przy grobie patrona szkoły ks. J. Tischnera w Łopusznej,
  • wizyta w Dworku Goszczyńskiego w Łopusznej,
  • wizyta w Izbie Pamięci ks. Tischnera „Tischnerówce” w Łopusznej,
  • ok. godz. 1200 przejazd do Nowego Targu,
  • wizyta w Muzeum Nowotarskim w Ratuszu,
  • przejście do Galerii "Jatki" (klasy I-III) na warsztaty plastyczne.

Koszt wyjazdu:

15 zł. (wejścia do muzeów i koszt dojazdu).

Klasy młodsze

Klasy starsze